+370 648 55598 info@SuperKeliones.lt

Prisijungti

Užsiregistruoti

Sukūrę paskyrą galėsite stebėti savo mokėjimo būseną, stebėti patvirtinimą ir taip pat galite įvertinti kelionę po to, kai baigsite kelionę.
Prisijungimo vardas*
Slaptažodis*
Patvirtinti Slaptažodį*
Vardas*
Pavardė*
Gimimo Data*
El. Paštas*
Telefonas*
Šalis*
* Sukūrdami paskyrą, jūs patvirtinate, kad esate patenkintas mūsų paslaugų teikimo sąlygomis ir pareiškimu dėl privatumo.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Jau Turite Paskyrą?

Prisijungti
+370 648 55598 info@SuperKeliones.lt

Spalvingoji Madeiros sala: pasiūlymai, ką nuveikti  

Atlanto vandenyne, netoli Afrikos krantų esanti Madeiros sala – tikrų tikriausias Portugalijos pasididžiavimas, kurį, pastaraisiais metais, atranda vis daugiau keliautojų iš viso pasaulio. Malonus klimatas, didingi kalnai, vandenyno skalaujami skardžiai, jaukūs paplūdimiai, galybė krioklių, giraičių – gamta čia išties atimanti žadą. O kur dar jaukūs žvejų miesteliai, siauros salos sostinės – Funšalio – gatvelės, spalvingi etnografiniai nameliai ir ilgametės gastronomijos tradicijos. Ne veltui ši sala – tokia populiari atostogų kryptis. Planuojate atostogas Madeiroje? Pateikiame jums pasiūlymų sąrašą, ką šioje saloje verta nuveikti.

Pasivaikščiokite salos sostinėje – Funšalyje

Jei viešėsite Madeiroje, rekomenduojame skirti laiko šios šalies sostinei – Funšaliui. Jo senamiestis žavi savo gatvės menu, siauromis gatvelėmis, gėlynais, jaukiais skverais ir galybe kavinukių – išgerkite kavos ir pasimėgaukite miesto ritmu!

Funšalio centre, visai šalia vandenyno, įrengtas funikulierius – juo galima užsikelti į Monte kalną. Patikėkite, vaizdai kylant aukštyn – fantastiški: smulkios miesto detalės, prieplauka, vandenyno bangos. Tikrai yra kuo pasigrožėti. O kalno viršuje atrasite dar vieną nuostabią vietelę – Madeiros botanikos sodą. Dailūs gėlynai, egzotiški augalai, aplink skraidantys tropiniai paukščiai – šiame botanikos sode apsilankyti tikrai verta. 

Pasigrožėkite įstabia panorama Kabo Žirao iškyšulyje

Ar žinojote, jog antrasis aukščiausias pasaulio iškyšulys slepiasi ne kur kitur, o Madeiroje? Kabo Žirao (Cabo Girao) yra vos už 13 km nuo Funšalio ir jį aplankyti tikrai verta – šio iškyšulio viršuje įrengta apžvalgos aikštelė stikliniu dugnu. Atsiveriantys vaizdai – verti atviruko! Žinoma, nusiteikite iš anksto: net ir neturinčiam aukščio baimės žmogui pirmieji žingsniai šioje aikštėje gali būti kiek nejaukūs. Tačiau bijoti tikrai nereikia – viskas įrengta saugiai.

Beje, prieš iškyšulio krantų dažnai atplaukia delfinai, išnyra vėžliai ir netgi banginiai – jei pasiseks, galbūt išvysit šiuo gyvūnus ir jūs!

Aplankykite etnografinį miestelį

Jeigu esate žiūrėję Madeiros nuotraukas, tikriausiai pastebėjote ryškius, trikampio formos namelius? Tai – tikrų tikriausias salos simbolis, kurį galima pamatyti šiaurinėje Madeiros dalyje, Santanos mieste, kuris bėgant metams tapo tarytum etnografijos muziejumi po atviru dangumi. Čia viešint galima ne tik apžiūrėti namelius, tačiau ir sužinoti apie salos istoriją, įsigyti suvenyrų. Jauki vieta, kurią tikrai verta aplankyti.

Išsimaudykite vulkaninės kilmės baseinuose

Porto Monizas  (Porto Moniz) – tai šiaurinėje Madeiros dalyje esantis miestelis. Jis labiausiai žinomas dėl savo lavos baseinėlių, kuriuos suformavo ne kas kitas, o pati gamta. Kadaise išsiveržus ugnikalniui lava tekėjo iki pat vandenyno. Tada greitai atvėso ir sukūrė bangų skalaujamus baseinėlius, kurie šiais laikais pritraukia galybę keliautojų.

Patikėkite, išsimaudyti čia tikrai verta – patirtis, kuri įsimins visam gyvenimui. Tiesa, žiemos metu pasidžiaugti maudynėmis gali ir nepavykti. Kartais bangos šioje pakrantėje siekia net iki 10 metrų, todėl pliuškentis baseinėliuose gali būti nesaugu. Dėl šios priežasties rekomenduojame vulkaninės kilmės baseinus aplankyti šiltuoju sezonu.

Pasilepinkite saulės voniomis paplūdimyje

Madeira – sala, kurioje įdomybių nestinga. Vis dėlto, kartais norisi ir tiesiog ramiai padrybsoti: pasimėgauti saule ir vandenynu. Dėl šios priežasties siūlome skirti laiko ir paplūdimio malonumams.

Vienas iš gražiausių Madeiros paplūdimių – Machico miestelio paplūdimys. Auksinis smėlis, patogus įėjimas į vandenyną, jaukios kavinukės aplink – puikus pasirinkimas norintiems atsipalaiduoti.

Palikite Komentarą

Kelionių akimirkos

Kelionių akimirkos yra tai, kas daro keliones ypatingomis ir neprilygstamomis. Tai yra tie magiški, emociniai ir nuostabūs momentai, kurie gyvuoja mūsų atmintyje ir širdyje ilgai po to, kai kelionė jau pasibaigusi.

Naujausi komentarai

    Tęsti